Migawki - mix (11)

Migawki - mix (12)

Migawki - mix (13)

IX Regionalny Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych pn. "Kruszwickie Echa"

DSC 6126

IX Regionalny Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych pn. "Kruszwickie Echa"

W dniach 20-21.06.2016 odbyła się dwudniowa impreza integracyjna na terenie Klubu Żeglarskiego "Popiel" LOK w Kruszwicy. Organizatorem była Gmina Kruszwica oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Kruszwicy. 

 

Pierwszego dnia odbył się Przegląd Artystyczny, na który zostały zaproszone wszystkie placówki z województwa kujawsko – pomorskiego, które świadczą wsparcie osobom niepełnosprawnym z zaburzeniami psychicznymi. Zabawa rozpoczęła się o godz. 10.00. Goście mogli wykazać się w następujących konkursach:

- konkurs plastyczny – tematyka prac związana była z miejscem, w którym odbywał się Festyn, a mianowicie ,,Żagle na Gople’’, ,,Nadgoplański krajobraz’’, 

- konkurs Mini playback show, gdzie reprezentanci placówek mogli wcielić się w znane gwiazdy muzyki rozrywkowej, nie zabrakło Zenka Martyniuka, zespołu Mig, czy zespołu Quenn. 

- przegląd wokalny, w którym zespoły i soliści zachwycali nas swoim głosem i umiejętnościami poruszania się na scenie.

Nie  zabrakło pieczenia kiełbasek przy ognisku oraz tego, co najbardziej integruje każdego człowieka - świetnej zabawy tanecznej do godzin wieczornych. Następnego dnia odbył się Festyn Integracyjny dla społeczności naszego miasta i okolic. Oficjalne otwarcie Pikniku rozpoczęła Kierownik ŚDS p. Mariola Czarnik, witając zaproszonych gości.Po oficjalnym otwarciu  nastąpiło wręczenie nagród przez zaproszonych gości Burmistrza Kruszwicy p. Dariusza Witczaka, Przewodniczącego Rady Miejskiej p. Aleksandra Budnera oraz Radnego Powiatu Inowrocławskiego i Dyrektora Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia p. Andrzeja Sieradzkiego.

Nagrodzeni zostali:

W konkursie plastycznym:

I miejsce Marcin Perczyński z ŚDS Kowal;

II miejsce Paweł Wójciak z ŚDS Janikowo;

III miejsce Agata Baraniecka z WTZ Turek.

W konkursie Mini playback Show:

I miejsce ŚDS Grudziądz;

II miejsce ŚDS Inowrocław;

III miejsce WTZ Nowa Wieś.

W Przeglądzie Wokalnym:

I miejsce WTZ Nowa Wieś;

II miejsce ŚDS Kowal;

III miejsce ŚDS Kruszwica.

Po uroczystym wręczeniu nagród nagrodzone placówki mogły zaprezentować swoje talenty na scenie po raz drugi. Podczas Pikniku odbył się także pokaz ratownictwa medycznego, znakowanie rowerów przez Policję, projekcja filmu promującego naszą placówkę. Integrowaliśmy się z mieszkańcami Gminy przez wspólne wykonanie kolażu plastycznego. Na dzieci czekało wesołe miasteczko, wata cukrowa i popcorn, a dorośli mieli szanse wygrać w losowaniu upominków ręcznie robione nagrody przez pracowników i uczestników ŚDS w Kruszwicy. Zabawa zakończyła się w godzinach popołudniowych. Zaproszeni goście wyjeżdżali z uśmiechem na twarzy, a my pozostaliśmy z uczuciem radości i satysfakcji, że wszystko się udało.

 


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017