Pracownia techniczna i hortiterapii

                 Pracownia techniczna - ma na celu wyrabianie lub pogłębianie umiejętności technicznych, poprawę koordynacji wzrokowo-ruchowej, poprawe umiejętności manualnych, poprawe poczucia sprawczości i kompetencji. W pracowni uczestnicy poznają różne gatunki drewna, jego obróbkę ręczną, mechaniczną oraz techniki łączenia i konserwacji drewna. Pod nadzorem instruktora uczestnicy posługują się urządzeniami do obróbki drewna takimi jak piły, wyrzynarka, wiertarka, szlifierka oscylacyjna, wiertarko-wkrętarka. Wykonują proste jak szlifowanie, czyszczenie papierm ściernym drewnianych powierzchni, malowanie, konserwacja drewna.

                 Hortiterapia - mająca na celu nabycie umiejętności lub poprawę funkcjonowania w zakresie planowego, regularnego działania z odroczonym wzmocnieniem, nabycie nowych umiejętności w zakresie uprawy roślin, upodmiotowienie poprzez aktywny i sprawczy kontakt z przyrodą, poprawę samopoczucia i usprawnienie fizyczne poprzez czynny wypoczynek. Obcowanie z roślinami wpływa na zachowanie równowagi wewnętrznej i obniżanie pobudzenia spowodowanego czynnikami współczesnej cywilizacji - hałasem, natłokiem informacji i obrazków.

                 Pracownie techniczna i hortiterapii wraz z innymi pracownikami opiekuje się działką na, której uprawia się warzywa, owoce, zioła, z których pracownia kulinarna wykonuje różnego rodzaju przetwory.

"Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz."

                                                                                                            Albert Einstein


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017