VI Festiwal Piosenki Turystycznej Więcbork

25 czerwca ekipa z Naszego Domu w składzie: P. Kierownik, P. Ania, P. Natalia, Marta W., Michał S., Jarosław K., Szymon Ch.i Marcin U. wybrała się do Lasku Miejskiego w Więcborku, by w pięknych okolicznościach natury wziąć udział w VI Festiwalu Piosenki Turystycznej pod hasłem „Na żołnierską nutę” organizowanym przez Stowarzyszenie „Kierunek Więcbork” i ŚDS w Więcborku.

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego zaśpiewania hymnu imprezy, który tego dnia wybrzmiał jeszcze wiele razy. Następnie swoje talenty muzyczne prezentowały wszystkie zaproszone placówki, które oceniało jury. Nasi uczestnicy zaprezentowali się w  utworze „Rozkwitały pąki białych róż”, gdzie Marta była wokalistką, a chłopacy grali na instrumentach. Dopełnieniem naszego występu były odpowiednie stroje- mundury wojskowe.

Podczas pozostałych występów mogliśmy wspólnie z innymi bawić się pod sceną,  tańcząc i śpiewając, oraz biorąc udział w zabawach ruchowych w trakcie przerw. Korzystaliśmy także z  przygotowanych atrakcji: robiliśmy zdjęcia grupowe i indywidualne w fotobudce, oglądaliśmy tematyczne wystawy oraz karmiliśmy i spacerowaliśmy z alpakami.

Poza wspaniałą atmosferą uraczyły nas pyszne przekąski: drożdżówki wypiekane na miejscu, kiełbaska z grilla, grochówka oraz chleb ze smalcem i ogórkiem- idealny poczęstunek dla naszych żołnierzy .

Nasz występ zdobył uznanie szanownego jury i zajęliśmy I miejsce. Nagrody, które zdobyliśmy używamy na co dzień na zajęciach, a wspaniałe wspomnienia minionego dnia zostaną z nami na długo. Dziękujemy organizatorom za fantastyczną zabawę!


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017