Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych w Barcinie

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami stanowi także okazję do integracji z uczestnikami z innych zaprzyjaźnionych placówek. 17 maja pojechaliśmy do Barcina, gdzie świętowaliśmy w większym gronie. Nasz Dom prezentowali: Ola F., Mateusz W. i  Krzysztof N. z p. Kierownik i p. Michałem.

Spotkanie rozpoczęło się Marszem Godności- wszyscy mieli kolorowe ubrania, balony i pompony. Wśród śmiechów i śpiewów przeszliśmy ulicami Barcina ze Stadionu Miejskiego na Halę Widowiskowo- Sportową.

Na miejscu odbywały się pokazy artystyczne oraz prezentacje placówek. Uczestnicy omawiali i wkładali do przygotowanego kosza godności symbole, które powstały w ramach zajęć w pracowniach. Ola z Mateuszem i Krzysztofem pokazali poduszki w kształcie puzzli, które po połączeniu symbolizowały jedność osób zdrowych z osobami z niepełnosprawnościami oraz plakat, który traktował o szacunku, równości i tolerancji.

Po części artystycznej przyszedł czas na apetyczny poczęstunek, zdjęcia w fotobudce oraz dyskotekę.

I choć każdego dnia okazujemy sobie szacunek i zrozumienie, to bardzo cieszymy się, że jest taki dzień w roku, w którym w sposób szczególny możemy świętować Godność i Równość naszych podopiecznych.

od lewej p. Krzysztof N. p. Aleksandra F. p. Mateusz W. podczas obchodów Dnia Godności w BarcinieWystęp naszych uczestników z okazji Dnia godności w Barcinie


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017