XI Inowrocławskie Obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego.

6 października 2022 r. w Teatrze Miejskim w Inowrocławiu odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Mieliśmy okazję obejrzeć występ słowno-muzyczny uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Inowrocławiu pt. „W Naszym Drugim Domu”.

W holu Teatru Miejskiego można było obejrzeć wystawę fotografii i wytworów rękodzielniczych uczestników z trzynastu Środowiskowych Domów Samopomocy województwa kujawsko-pomorskiego (tj. z Janikowa, Nowej Wsi Wielkiej, Solca Kujawskiego, Barcina, Gniewkowa Strzelna, Więcborka, Wonorza, Żalinowa, Żnina, Radziejowa, Inowrocławia także nasze tj. z Kruszwicy).

Dla upamiętnienia obchodów i pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami przygotowaną wystawę będzie można obejrzeć do 27 października 2022 r. w holu Biblioteki Miejskiej im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu przy ul. Jana Kilińskiego 16. Prezentacja prac odbędzie się pod nazwą „ŚDS-owe Inspiracje”.


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017