Migawki - mix (13)

Migawki - mix (14)

Migawki - mix (15)

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

5 maja to wyjątkowa data i wspaniała okazja do celebracji. To Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

            W słoneczny czwartkowy poranek spotkaliśmy się wszyscy na naszym terenie zielonym, by wspólnie świętować. Pani Kierownik złożyła Uczestnikom serdeczne życzenia i zaprosiła do  zabawy. Dzień upłynął nam w radosnej atmosferze, pełnej śmiechów, śpiewów,gier i zabaw. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

            Ale to wcale nie koniec naszego świętowania, bo już kilka dni później grupa naszych uczestników wraz z p.Kierownik udała się na Obchody Dnia Godności zorganizowane przez ŚDS w Barcinie.

            Impreza rozpoczęła się od powitania gości oraz wręczenia prezentów, które stanowiły pewne symbole i równocześnie były życzeniami rozwijania swoich pasji, odkrywania swoich możliwości oraz podążania za marzeniami.

            Po części oficjalnej DJ zaprosił nas do wspólnej zabawy, po której nadszedł czas na występy artystyczne przygotowane przez gospodarzy oraz wszystkich zaproszonych placówek.

           

            Nasi uczestnicy zaprezentowali "Piosenkę o godności", której autorski tekst powstał do melodii Sylwii Grzeszczak. Wraz ze słowami piosenki wyrażaliśmy, czym dla nas jest godność, i jak w codziennym zgiełku i pędzie powinniśmy dbać o naszych bliźnich, ale także o samych siebie. Bo przecież "każdy z nas jest wyjątkowy, choć zupełnie inny jest. Mimo, że jesteśmy różni – nie ma gorszych, lepszych też".

            Słowa tej piosenki stały się niejako naszym hymnem, który będzie nas prowadzić i pomagać w bardziej empatycznym spojrzeniu na drugiego człowieka. Bo wszyscy jesteśmy równi, i wszyscy jesteśmy ważni. Pamiętajmy o tym.


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017