Wycieczka Silverado City

Pewnego słonecznego ranka społeczność Naszego Domu wyruszyła do miasteczka westernowego Silverado City położonego na Pałukach . Bramy miasteczka otworzył nam bankier zapraszając nas w niezapomnianą podróż w czasie do odległej Ameryki. Do czasów złota, która opanowała mieszkańców, napadów na banki i pojedynków rewolwerowców.

Na głównej ulicy miasteczka Silverado czekały na nas różne atrakcje: bank, w którym można było wykonać list gończy, zakupić dolary potrzebne do wykorzystania na strzelnicy, szkoła, biuro Sheriffa, domek dr Quinn.

Główną atrakcją były inscenizacje przygotowane przez aktorów odzwierciedlające życie kowbojskie (napady na bank, wybory Sheriffa).

W trakcie zwiedzania można było udać się w podróż kolejką, która obwiozła nas po całym miasteczku. Wróciliśmy szczęśliwi i uśmiechnięci z kapeluszami kowbojskimi na głowach i odznakami Sheriffa na piersi.


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017