TOTUS TUUS XX Dzień Papieski

 


papiez
15 października w Naszym Domu obchodziliśmy ,,Dni Papieskie”. Z tej okazji została przygotowana mała akademia, która przedstawiona została w kościele św. Teresy od Dzieciatka Jezus w Kruszwicy o godz.11.00. Na spotkanie zostali zaproszeni rodzice, zachowując zasady bezpieczeństwa spotkaliśmy się w kościele, który został nam udostępniony dzięki proboszczowi ks. kanonikowi Wojciechowi Daneckiemu.

Na początku uczestnicy przeczytali najważniejsze informacje z życia naszego rodaka, zaprezentowali wiersze oraz wspólnie zaśpiewali kilka pieśni dla papieża miedzy innymi „Barkę”, ulubioną pieśń Papieża. Następnie zostały złożone kwiaty w kolorach papieskich przy tablicy upamiętniającej Naszego rodaka przez każdego z uczestników spotkania. Wszyscy uczestnicy dla podkreślenia tak ważnego dnia mieli przygotowane kotyliony z wizerunkiem Jana Pawła II. Dzięki temu spotkaniu mieliśmy okazję przypomnieć sobie te szczególne dni, lata z papieżem, które były wypełnione radością i miłością a dzisiejsze wspólne spotkanie wywołało wiele emocji wśród wszystkich uczestników.


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017