Walentynkowy turniej "Czar Par..."

13 lutego w Naszym Domu obchodziliśmy Walentynki. Zebraliśmy się wszyscy w pięknie przystrojonej Sali Integracji Społecznej, gdzie odbył się turniej „Czar Par” zorganizowany przez p. Darię Ch. i p. Natalię, które prowadziły spotkanie, oraz p. Magdę H. i p. Renatę L., które podawały rekwizyty i zabierały uczestników do poczekalni.

W Walentynkowym wydaniu naszego spotkania zmagało się 5 par uczestników – Ola i Mateusz, Karolina i Adam, Ola i Jarek, Karolina i Karol oraz Aneta i Marcin.

Czekały na nich 4 konkurencje: układanie puzzli- walentynkowego obrazka, który przedstawiał scenę z filmu animowanego „Król Lew”, zabawa lewo- prawo, podczas której jedna osoba z pary miała zawiązane oczy i słownie prowadzona przez partnera musiała odnaleźć ukryty na sali fant.

Rysowanie portretu – panie rysowały panów, a panowie panie, następnie każdy z uczestników miał za zadanie rozpoznać, który portret to jego podobizna.

Ostatnią konkurencja było nakrywanie do stołu zgodnie z zasadami savoir- vivre’u. Każda para musiała przygotować nakrycie dla 2 osób do kolacji, wybierając odpowiednie elementy nakrycia oraz pamiętając o odpowiednim ułożeniu ich na stole.

Zmagania naszych uczestników obserwowało i oceniało Jury w składzie:                   p. Kierownik, p. Ania Z. oraz p. Michał B. A publiczność była niezastąpiona w dopingowaniu.

Pary rywalizowały ze sobą w duchu gry fair- play, każdy poważnie podchodził do wykonywania zadań, rozwijając przy tym umiejętności komunikacji i współpracy.

Zwycięzcami została para numer 3, czyli Ola i Jarek, którzy otrzymali Voucher na wyjście do kawiarni, a pozostali otrzymali nagrody pocieszenia.

Wszyscy – zarówno zawodnicy, jak i publiczność – doskonale się bawili, spędziliśmy wspólnie czas na zabawie, rozwijając różne umiejętności społeczne i życia codziennego, czyli tak, jak lubimy najbardziej


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017