Spotkanie z ratownikiem medycznym

W czwartek 20 kwietnia 2023 r. odwiedził nas, już po raz kolejny, zaprzyjaźniony z naszą placówką pan Piotr. Pan Piotr jest ratownikiem medycznym pracującym w Pogotowiu Ratunkowym w Inowrocławiu. Z zawodu jest ratownikiem medycznym, a z zamiłowania sportowcem. W każdej wolnej chwili, między dyżurami, biega pokonując długie, nawet 15 km dystanse.

Tym razem tematem spotkania było zdrowe odżywianie, uprawianie sportu oraz ryzyko kontuzji. Na dobry początek spotkania, zostaliśmy poczęstowani przez naszego gościa pięknymi czerwonymi i smacznymi jabłkami. Później wysłuchaliśmy prelekcji na temat pozytywów płynących z uprawiania sportu. Kolejnym punktem spotkania było opatrywanie ran i urazów. Pod fachowym okiem mogliśmy uczyć się bandażowania oraz opatrywania urazów. Uczyliśmy się również jak ułożyć osobę poszkodowaną w pozycji bocznej bezpiecznej. Na koniec pan Piotr opowiedział o zasadach zdrowego odżywiania. Szczególnie skupił się na temacie cukrzycy, a co za tym idzie, mówił o produktach wskazanych i zabronionych w diecie cukrzycowej. Był to szczególnie ważny temat w naszym Domu, ponieważ jest kilka osób w naszej społeczności, które borykają się z tym problemem.

To było kolejne bardzo wartościowe spotkanie, które wiele wniosło w nasze życie. Zdobyta wiedza nie ma miary. Bardzo dziękujemy panu Piotrowi za miłe, interesujące, pouczające i pełne dobrego humoru spotkanie.


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017