Warsztaty tematyczne - Śnieżna kula, Ceramika, Las w szkle...

W październiku odbyły się w Naszym domu Warsztaty Kuli Śnieżnej, w których uczestniczyła liczna grupa naszych uczestników wraz z terapeutami p. Magdalena O., p. Renatą L. oraz panią Kierownik.

Prowadzący warsztaty instruktor krok po kroku demonstrował jak stworzyć piękną świąteczną Śnieżna kulę z dostarczonych przez niego elementów. Uczestnicy z pomocą pani kierownik, opiekunami  p. Magdą O. i p. Renatą wykonali ozdoby do kuli śnieżnej w postaci choinek z ozdobami a następnie umieszczali je w kuli z brokatem i przezroczystym roztworem. Kule wyszły piękne, klimatyczne – wszyscy poczuli magię świąt i byli zadowoleni z wykonanej ozdoby.

Kolejne warsztaty odbyły się w grudniu i dotyczyły Malowania na szkle – tym razem uczestnicy malowali kubek. Podczas tych zajęć uczestnicy wraz z opiekunami p. Natalią S., p. Magdaleną Wit. i panią kierownik wykonywali piękne kubki według własnego pomysłu, tematyka była dowolna jednak czas przedświąteczny zaowocował w kubki pełne choinek, bombek i gwiazdek.

Na ostatnim spotkaniu z zajęciami warsztatowymi uczestnicy wraz opiekunami p. Anną Z., p. Magdalena O. oraz p. kierownik wykonywali piękna ozdobę Las w szkle. Powstały piękne kompozycje, które osoby wykonujące zabrali do domu a na ich twarzach było widać zadowolenie i radość z tworzenia cudeniek zamkniętych w szkle.

Warsztaty tematyczne to super zabawa, doskonała tez forma terapii, która pozwala uwolnić fantazję i wykazać się swoimi umiejętnościami i zdolnościami.


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017