Migawki - mix (1)

Migawki - mix (3)

Migawki - mix (4)

Krynica Morska 2017

Bal Karnawałowy w Kobylnikach "2018"

Trening ruchowy

Migawki - mix (5)

Migawki - mix (6)

Migawki - mix (8)

Migawki - mix (9)

I Amatorski Turniej Bilardowy dla osób niepełnosprawnych

DSC 6905

Środowiskowy Dom Samopomocy w Kruszwicy, będąc realizatorem projektu Gminy Kruszwica pt.: „Jesteśmy Wśród Was”, przyjętego do realizacji w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” edycja 2017r. dnia 13.07.2017r. zorganizował I Amatorski Turniej Bilardowy dla osób niepełnosprawnych.

 

Turniej został przeprowadzony w ramach utworzonej z inicjatywy ŚDS-u w Kruszwicy Kujawskiej Ligi Bilarda Osób Niepełnosprawnych. Do wzięcia udziału w pierwszym turnieju zostali zaproszeni zawodnicy z ŚDS-u w Janikowie, ŚDS-u w Radziejowie, ŚDS-u w Inowrocławiu, WTZ-u w Inowrocławiu oraz dwa zespoły trzyosobowe gospodarzy. Nikt się chyba nie spodziewał, że gra w bilard może być tak emocjonująca i wyczerpująca.

Jedną z atrakcji turnieju był poczęstunek przygotowany przez Fundację Hodowców Polskiej Białej Gęsi. Z ogromnym apetytem zawodnicy turnieju i wszyscy uczestnicy ŚDS-u w Kruszwicy zajadali się potrawami z gęsiny. Serwowano hamburgery z gęsiny oraz czerninę z kluskami ziemniaczanymi.

Po uczcie z udziałem gęsiny powróciliśmy do rozgrywek  bilarda.

Zwyciężyły następujące placówki:

I miejsce – ŚDS Janikowo w składzie:\

- Paweł Wójciak

- Michał Tomczyk

- Roman Bednarz

II miejsce – ŚDS Kruszwica II w składzie:

- Piotr Adamczyk

- Jakub Majchrzak

- Marek Tarczewski

III miejsce – ŚDS Kruszwica I w składzie:

- Mateusz Wesołowski

- Jarosław Kmieć

- Michał Adamczak 

Dziękujemy wszystkim placówkom, które zdeklarowały swój udział w naszej nowej inicjatywie, jaką jest Kujawska Liga Bilarda Osób Niepełnosprawnych. Przed nami w najbliższych miesiącach kolejne turnieje z udziałem pozostałych placówek, które zadeklarowały swój udział. Liczymy, że one również będą tak emocjonujące i pełne wrażeń.

Szczególne podziękowania składamy panu Andrzejowi Kloneckiemu Prezesowi Fundacji Hodowców Polskiej Białej Gęsi za przygotowanie prezentacji i poczęstunku z gęsiny.

Trening bilarda


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017