IV Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych Pakość

9.11. 2022 r grupa uczestników z naszego Domu – Marta W., Magda O., Łukasz h., Michał T., Michał S. oraz Krzysztof N. pod opieką p. Natalii i p. Magdy H. brała udział w IV Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych zorganizowanym przez Świetlicę Przystań w Pakości.

W wydarzeniu wzięło udział 9 placówek, każda z nich prezentowała swoje zdolności sceniczne w różnych kategoriach- m. in. Taniec, śpiew, pantomima.

Nasi uczestnicy pokazali się w spektaklu teatralnym pt „Nieśmy dobro”, który łączy różne formy – śpiew, pantomima, monolog. Wielka scena była trochę onieśmielająca, ale stawiliśmy czoło tremie i występ został nagrodzony ogromnymi brawami oraz słowami uznania. Pozytywnym zaskoczeniem dla wszystkich zgromadzonych gości były elementy Polskiego Języka Migowego pojawiające się podczas naszego spektaklu 😊

Po zakończeniu występów scenicznych wszyscy zostaliśmy zaproszeni na scenę do wspólnego odśpiewania piosenki „We are the Champions”. Organizatorzy wydarzenia rozdali nagrody, dyplomy, gratulowali wspaniałych występów i talentów.

Wyjazd ten stworzył doskonałą okazję do integracji z kolegami z innych placówek, ale także możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i stawienia czoła stresowi oraz pokonania barier. Pozwolił także uczestnikom uwierzyć w siebie i swoje możliwości.


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017