Cudze chwalicie, swego nie znacie ….

W dniach 9-12 września 2019r. odbyła się wycieczka krajoznawcza w Góry Świętokrzyskie. Celem wyjazdu było poznanie ciekawych zakątków południowej Polski. W pierwszym dniu zwiedzieliśmy Kazimierz Dolny nad Wisłą oraz Górę Trzech Krzyży, starówkę, Ruiny Zamku Kazimierza Wielkiego z Basztą.

Kolejne dni przybliżyły nam krajobraz Gór Świętokrzyskich, wjechaliśmy kolejką na św. Krzyż, zwiedziliśmy Klasztor Misjonarzy Oblatów, Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Zwiedzaliśmy runy zamku w Chęcinach oraz Kielce. Natomiast Sandomierz zachwycił nas Rynkiem staromiejskim z zabytkowymi kamieniczkami, zwiedzieliśmy podziemna Trasę Turystyczną, Katedrę, spacerkiem przeszliśmy do Wąwozu Jadwigi.

Po południu mogliśmy zrelaksować się w hotelowym basenie, jacuzzi, saunie a wieczorkiem miło  spędzić czas przy ognisku z pieczonymi kiełbaskami.

W ostatnim dniu odwiedzieliśmy muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku i jeden z najstarszych dębów w Polsce – Dąb Bartek w Zagnańsku.

Nad sprawnym przebiegiem wyjazdu czuwał pilot wycieczki, a historie zwiedzanych miejsc przybliżali nam miejscowi przewodnicy.

Zadowoleni, pełni wrażeń, z plecakami wypełnionymi pamiątkami wróciliśmy do domów.


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017