Z wizytą u Naszych przyjaciół w NPT

W piątek 6 maja 2022 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Kruszwicy wybrali się do nowej siedziby Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy. 

W nowopowstałym obiekcie znajduje się  sala edukacyjna oraz ekspozycja przyrodniczo – historyczna „U źródeł polskości”. Siedziba powstała w starym „Pałacyku”, u stop Mysiej Wieży. Dawniej znajdowała się tutaj stacja terenowa PAN Ośrodek Studiów Pradziejowych i Średniowiecznych w Poznaniu oraz wystawa historyczna. To właśnie z tej wystawy eksponaty zostały na nowo pokazane odwiedzającym siedzibę.

Uczestnicy obejrzeli eksponaty z wykopalisk archeologicznych, między innymi przedmioty codziennego użytku z dawnych czasów. Wysłuchali prelekcji o nadgoplańskiej faunie i florze, obejrzeli ekspozycję poświęconą nadgoplańskiemu ptactwu. Z dużą chęcią korzystali z multimedialnych udogodnień np. ubieranie wirtualnego stroju rycerza czy księżniczki, czytali, oglądali księgę legend również w wersji elektronicznej.

Bardzo zadowoleni i szczęśliwi powróciliśmy na zajęcia, cieszyliśmy się, że mogliśmy odwiedzić „Naszych przyjaciół” w nowym miejscu :)


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017