VI Kaszubski Piknik Paraolimpijski

W dniach 03-05 czerwca 2022r odbył się VI Kaszubski Piknik Paraolimpijski w miejscowości Ostrów Mausz. Nasz dom reprezentowała ekipa w składzie: Aleksandra F., Ilona L.., Mateusz W., Stanisław L., Jakub M, Krzysztof N, a o ich bezpieczeństwo podczas wyjazdu dbały p. Anna Z., p. Mirosława M, p. Magdalena O. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Rehabilitacyjno – Sportowe „Szansa – Start Gdańsk”, patronat honorowy objął Polski Komitet Paraolimpijski.

W piątek po przyjeździe na miejsce zostaliśmy ugoszczeni ciepłym wieczornym posiłkiem, natomiast w sobotę o poranku zaczęliśmy rozgrywki. Uczestnicy pokazali ducha rywalizacji w następujących konkurencjach: marsz Nordic walking z rzutami do celu, rozgrywki Bocci, trójbój rzutowy – pchniecie kulą, rzuty do kosza, konkurencje pokazowe, rzut piłką lekarską,  rzut do celu piłką ręczną, rzut piłeczką palantową, rzut byle czym – w tym przypadku rzut odbył się kaloszem.

Start w każdej z nich to dla naszych uczestników to przełamywanie własnych barier, ale również świetna zabawa.

Po odbyciu wszystkich konkurencji wzięliśmy udział w uroczystym zakończeniu zawodów z dekoracją. Otrzymaliśmy medale, upominki z podpisami znanych siatkarzy, którzy  podczas całej imprezy kibicowali wszystkim sportowcom.

Ostatni dzień - po dniu pełnym przygód spędziliśmy podziwianiu widoków i odpoczynku na łonie natury. Nie brakowało spacerów i zdjęć pamiątkowych. Bardzo milo spędziliśmy ten czas i cieszymy się, że mieliśmy okazję wziąć udział w powyższym przedsięwzięciu.


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017