Migawki - mix (13)

Migawki - mix (14)

Migawki - mix (15)

Odwiedziny Pań z Nadgoplańskiego Zespołu Folklorystycznego

We wtorek 17 sierpnia progi Naszego Domu odwiedziły przedstawicielki Nadgoplańskiego Zespołu Folklorystycznego z Kruszwicy. Panie Halina, Zofia i Jadwiga przybliżyły nam historię powstania Zespołu, pokazały, jak wygląda prawdziwy strój kujawski, opowiedziały o dominującej w nich kolorystyce oraz ich znaczeniu.  Dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek z życia oraz działalności muzycznej zespołu. Panie podzieliły się z naszymi uczestnikami swoimi doświadczeniami oraz przekazały to, co jest bardzo ważne, czyli sens podtrzymywania dorobku artystycznego ziemi kujawskiej, dbanie o nasze lokalne tradycje oraz zwyczaje. Spotkanie było bardzo ciekawe i dało Nam sporo radości, chociażby poprzez wspólne śpiewanie utworów ludowych. Uczestnicy i instruktorzy wraz panią kierownik z podziwem słuchali wypowiedzi Kujawianek.

Panie: Zofia, Jadwiga i Halina z sentymentem wspominały czasy powstania zespołu a było to kilkadziesiąt lat wstecz.  Działalność grupy ludowej przez cały ten czas polegała wyłącznie na społecznym, opartym na pasji i wytrwałości podtrzymywaniu tradycyjnej kujawskiej spuścizny ludowej. Stroje zrobiły wielkie wrażenie na naszej Śds - owej społeczności – wykonane samodzielnie, pięknie haftowanie, niepowtarzalne spotkanie odbyło się w ciepłej, serdecznej atmosferze i wniosło wyjątkową wartość –przywołanie wspomnień pełnych wyjątkowych chwil.


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017