Migawki - mix (13)

Migawki - mix (14)

Migawki - mix (15)

Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w Środowiskowym Domu Samopomocy w Kruszwicy

Dnia 08.03.2021 obchodziliśmy w Naszym Domu Dzień Kobiet i z lekkim wyprzedzeniem Dzień Mężczyzn. Uroczystość odbyła się w reżimie sanitarnym – uczestnicy przebywali w wyznaczonych pracowniach, ale dzięki rozstawionemu na piętrach nagłośnieniu wszyscy mogli wysłuchać życzeń i programu słowno – muzycznego przygotowanego przez pracownię artystyczną.

Życzenia nie były jedyny miłym akcentem. Każda kobieta w dniu swojego święta otrzymała piękny kwiat, wykonany przez uczestników w pracowniach: krawiecko – rękodzielniczej, socjalnej, usprawniania fizycznego, plastycznej, pedagogicznej i poligraficznej. Kwiaty wykonane z kolorowego filcu sprawiły wielką radość każdej obdarowanej kobiecie. Dla mężczyzn w pracowni technicznej przygotowane zostały ekologiczne breloczki z krążków brzozowych z wypalonymi imionami. Podczas krótkiego programu słowno – muzycznego uczestnicy: Agnieszka K., Marta W., Monika W., Łukasz H., Marcin U. zaprezentowali i wykonali piękne utwory. Pani Ewa G. nasza uczestniczka w profesjonalny sposób zapowiadała każdego z występujących artystów. Po występach Naszych podopiecznych pani Kierownik Magdalena Wnuk  i pani Agnieszka G. opiekun pracowni artystycznej podziękowały za udział wszystkim. Każda kobieta i każdy mężczyzna otrzymali słodką niespodziankę w postaci pysznej, nadziewanej muffinki. Słodkości zostały przygotowane przez pracowników z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Mimo obowiązujących obostrzeń, konieczności zachowania dystansu obchody Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzn udały się i przyniosły wiele radości.


Zadanie współfinansowane w 80% z dotacji Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu pod nazwą: „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi” – edycja 2017